Jazz u Rodena r. 2013


Na statku herce Karla Rodena se posledního září uskutečnil vyjímečný komorní hudební večer pro nejširší veřejnost. V jízdárně Rodenova statku poprvé proběhl koncert speciálního projektu jednoho z nejvýraznějších českých jazzmanů Štěpána Markoviče a jeho kapely Balkan Dynasty.

 

Kvintet saxofonisty Štěpána Markoviče, který tvořili přední čeští jazzový umělci (Julius Baroš, Radek Němejc, Tomáš „Kaštan“ Baroš, Ladislav Štefek), tak odstartoval prvním koncertem nevšední událost (tzv. „nultý ročník“), ze které by se dle slov pořadatelů i samotného hostitele akce mohla zrodit tradice.

 

Program večera doplnila skupina mladých nadějných studentů konzervatoře (Dušan Markko, Josef Floreš, Sisa Fehérová, Karol Žabka), která jazzmana - pedagoga Markoviče občas doprovází na jeho koncertech. Hudební produkci prvního večera u Karla Rodena ukončil tradiční jazzový Jam Session. Zúčastnila se jej nečekaně a neplánovaně i nejúspěšnější tuzemská zpěvačka Lucie Bílá, kterou pojí s hostitelem akce i jazzovým guru dlouholeté přátelství.