Jazz u Rodena r.2014


Pátý jazzový večer na zámku a statku herce Karla Rodena se uskuteční 27.9.2014.

 

Milovníci kvalitního jazzu si jistě nenechají ujít příležitost strávit úžasný jazzový večer ve společnosti světově uznávaného trumpetisty žijícího v New Yorku – Laca Decziho a jeho skupiny Celula New York. Jako hosta si tentokrát přizvali, předního amerického hráče na chromatickou harmoniku Chrise DePina.

 

Těžiště spolupráce obou vynikajících hudebních individualit se odehrává v rámci obvyklého stylového rámce koncertů Celuly. Nechybějí ovšem ani občasné návraty k bebopové klasice a standardům moderního jazzu, v nichž se oba hráči cítí jako ryba ve vodě.

 

Laco Deczi

Trumpetista, skladatel a kapelník Laco Deczi se narodil na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v Západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije do teď. Od roku 1990 pravidelně jezdí tour po Evropě. Na svém kontě má již desítky vydaných alb a stovky odehraných koncertů.

 

Chris DePino

Hudba byla vždy součástí jeho života. Narodil se v roce 1952 v italské rodině v Connecticutu, kde byl obklopen zvuky Franka Sinatry, či Deana Martina. Ještě mu však nebylo dvacet, když mu učarovala bluesová foukací harmonika. Když Chris o něco později objevil chromatickou harmoniku s širším stupnicovým rozsahem a bohatšími prstoklady, jakoby mu narostla křídla. Hru na tento obtížný nástroj studoval v New Yorku. Má za sebou dvě vydaná alba, četná vystoupení doma v Americe, ale také několik úspěšných evropských turné. Na svých vystoupeních hraje vše, od klasiky, přes blues až po jazz.