ÚVOD BIO ZÁMEK JAZZ PĚSTUJEME CHOVÁME VÍNO KONTAKT

Edice vín Karla Rodena

Edice vín Karla RodenaEdici vín Karel Roden vyrobilo exkluzivně Adámkovo vinařství ve Višňové u Znojma. "Nechceme vyrábět nic průměrného. V edici Karla Rodena se objeví jen ta nejlepší vína z každoroční sklizně. Může se stát, že při velmi špatném ročníku v edici žádné víno nevyjde," řekl spolumajitel Adámkova Vinařství a filmový producent Tomáš Vican.
 
Nápad na vznik speciální edice vzešel podle Vicana přímo od Karla Rodena. Do bližšího kontaktu se oba dostali díky natáčení filmu Lidice. Už před lety je ale seznámil Karlův bratr Marian, který si zahrál ve Vicanově předchozím filmu Bobule.
 
K atmosféře výroby vína si Karel Roden ale "přičuchnul" už mnohem dříve. "Jezdil jsem i po sklípcích. Nakoupil jsem i několik lahví, některé se mi ale ve sklepě zkazily. Takže něco mám už za sebou," řekl Karel Roden s tím, že nemá žádné oblíbené odrůdy. Většina lidí otevírá láhev vína ve výjimečných chvílích, Roden naopak příliš neslaví. "Víno piji tehdy, když mám chuť. Nezáleží přitom, jestli je zrovna ráno nebo večer," dodal.
 
V edici Karla Rodena vyšlo zatím zhruba 8000 lahví odrůd Frankovka rosé, Veltlínské zelené, Rulandské bílé a Rulandské modré. V prodeji jsou vína pouze ve vybraných vinotékách, vyhlášených restauracích a e-shopu Vinařství Vican. Určitě je nebude možné koupit v supermarketu. Do budoucna uvažujeme o tom, že do edice zařadíme i další odrůdy červených vín, které nyní dozrávají v sudech.
Official Karel Roden
Všechna práva vyhrazena ©2022 Karel Roden
Tvorba stránek: InGenius