ÚVOD BIO ZÁMEK JAZZ PĚSTUJEME CHOVÁME VÍNO KONTAKT

Čtyřiadvacátý jazzový večer

25. května 2024 od 18:00 hod. | VSTUPENKY

Čtyřiadvacátý jazzový večer se uskuteční v sobotu 25. května od 18:00 hod. Těšit se můžete na skvělou Vanesu Harbek. Koncerty této mimořádně talentované a půvabné argentinské kytaristky a zpěvačky jsou neobyčejnou podívanou ohnivé hudby ve znamení jazz, rock, blues. Dále vystoupí také Štěpán Markovič & AghaRTA Gang.
Saxofonistu Štěpána Markoviče pojí dlouholeté přátelství s dvěma hudebníky. Již na základní škole potkal percusistu Imrana Musu Zangiho a společně hledali cestu k hudbě. Počátkem 80.let Štěpán Markovič založil, tehdy vysoce oceňovanou skupinu ESP, do které si vybral bubeníka Michala Hejnu. S ním v posledních letech stále pravidelně vystupuje v Michalově klubu AghaRTA Jazz Centrum s kapelou AghaRTA Gang. Tito tři, dá se bez nadsázky říct, nestoři českého jazzu, se při jednom z koncertů v klubu sešli s o generaci mladšími, avšak prvotřídními, hudebníky Ondrou Kabrnou a Vladimírem Klimentem. Radost z hudby a porozumění lidské, daly impuls k další pravidelné spolupráci. Při jejich koncertě se můžete přesvědčit, zda stále platí čtyřicet let stará recenze pana Jana Arneta nahrávky skupiny ESP. Ten tehdy v radiu Voice of America prohlásil: ,,Saxofonista Štěpán Markovič a jeho spoluhráči pozvedli můj optimismus o budoucnosti československého jazzu.”
 
Vstup na místo konání umožněn od 17:00 hod. Prosíme o respektování zákazu vstupu se psy. Prosím, vybavte se pohodlnou obuví.
 
V areálu bude možno zakoupit exkluzivní vína z edice Karel Roden.
 
 
Koncert je realizován za podpory Skupiny ČEZ.
Zpět...
Official Karel Roden
Všechna práva vyhrazena ©2022 Karel Roden
Tvorba stránek: InGenius